آموزش شبکه و سیسکو

ورود شبکه مبتنی بر تصمیم intent-based به مرکز داده توسط سیسکو

ورود شبکه مبتنی بر تصمیم intent-based به مرکز داده توسط سیسکو

ورود شبکه مبتنی بر تصمیم intent-based به مرکز داده توسط سیسکو

آخرین ارائه شرکت سیسکو راهکار شبکه مبتنی بر تصمیم ، ACI 3.0 می باشد که اتوماسیون شبکه را افزایش ، وظایف عملیاتی را ساده تر و نیز باعث بارگذاری حجم کاری سریعتر می گردد.

یک دهه پیش، یکی از بزرگترین ضربه های که شرکت سیسکو با آن روبرو بود، پیاده سازی دشوار محصولات برای مشتریان بود. که اغلب حتی مدیریت آن نیز سخت می شد. در طی چند سال گذشته، به ویژه از زمانی که چاک رابینز به عنوان مدیرعامل، مدیریت شرکت سیسکو را بر عهده گرفت.این شرکت بر روی تکنولوژی لیزر جهت تولید متمرکز بود که این امر باعث مدیریت ساده تر محصولات شد.

مهم این است که بدانید که ساختن محصولات با استفاده آسان، در واقع از ساخت محصولات با استفاده سخت بسیار دشوار تر است. به عنوان مثال، شبکه بصری سیسکو با راه کار شبکه مبتنی بر تصمیم intent-based، عملیات شبکه دانشگاه را به طور کامل خودکار می کند، که به طور چشمگیری کاهش هزینه عملیاتی مورد نیاز جهت به کار گیری مهندسان شبکه را فراهم می کند.

شرکت سیسکو با معرفی شبکه مبتنی بر تصمیم Intent-base برای مرکز داده تحت عنوان نرم افزار شبکه ای ۳٫۰ ACI (Application Centric Infrastructure) به بهبود و افزایش خودکار بودن شبکه ، ساده سازی کارها و اجرای سریعتر حجم کاری نموده است .

ورود شبکه مبتنی بر تصمیم intent-based به مرکز داده توسط سیسکو

ورود شبکه مبتنی بر تصمیم intent-based به مرکز داده توسط سیسکو

ویژگی های جدید Cisco’s ACI 3.0

  • مدیریت چند سایت

در نسخه قبلی ACI که در یک مکان کارایی داشت و این بدین معنا بود که مشتریان مجبور به استفاده از مرکزهای داده چندگانه یا شبکه داده ابری عمومی که نیازمند مدیریت هر قسمت از ACI بود ، بودند و نیز تمامی تنظیمات و مجوزهای در هر مکان با شبکه جاری یکسان بود. با ACI 3.0 مشتریان از سایت های ACI مختلف با مدیریت یکجا استفاده می کنند که باعث ساده تر شدن مقیاس خارجی ACI می شود.

  • ادغام با Kubernetes

با استفاده از Kubernetes، سازمان ها به توسعه حجم کار خود تحت شبکه ACI می کنند .

  • بهبود دید و انعطاف پذیری عملیات ها

ACI 3.0 یک رابط گرافیکی کامل بازسازی شده جهت بهبود قابلیت های سیستم شما با طرح بندی های جدید و دیدگاه های توپولوژی ساده و همچنین راهکارهای خودکار برای عیب یابی سیستم می باشد. سیسکو یک حالت تعمیر و نگهداری را فراهم می کند که امکان جابجایی و حذف GIR از سوئیچ ها را فراهم می کند، بنابراین ترافیک را می توان به مسیر های متناوب برای عیب یابی، تعمیر و نگهداری ارتقاء داد.

  • کنترل امنیت شبکه

راه حل جدید برای محافظت از شبکه ها با کاهش حملاتی مانند جعل IP / MAC با تایید خودکار اعتبار عملیات در گروه و قرار دادن آنها در مناطق قابل اعتماد.

منبع:networkworld

بازگشت به لیست

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید