آموزش شبکه و سیسکو

روش محافظت از شبکه ویپ Voip – بخش اول

روش محافظت از شبکه ویپ Voip | ویپ چیست | شبکه ویپ | حملات به شبکه ویپ | How To Protect Your Voip Network

روش محافظت از شبکه ویپ Voip – بخش اول

شبکه ویپ VoIP به طور کلی به عنوان یک برنامه کاربردی اصلی جهت ارتباطات صوتی و تصویری ایجاد شده است. طبق گزارش Del’ Oro Group، فروش تجهیزات IP PBX بیش از ۱ میلیارد دلار تا سال ۲۰۰۵ برای اولین بار از PBX سنتی TDM فراتر رفته بود.

برای اطلاعات بیشتر درباره شبکه ویپ مقاله های زیر را مطالعه کنید :

What Is Voip ویپ voip چیست؟

What Is Voip ویپ voip چیست؟

در واقع، تحلیلگران پیش بینی می کنند که IP PBX ها تا سال ۲۰۰۹ بیش از ۹۰ درصد از بازار را تشکیل می دهند. قبل از اینکه VoIP را راه اندازی کنید، باید از خطرات امنیتی و اقدامات متقابل آن را استفاده کنید. 

ویپ شبکه ای برای سیستم هوشمند تلفن سیسکو با استفاده از سرور سیسکو و تلفنی آی پی سیسکو Cisco Ip Phone می باشد .

روش محافظت از شبکه ویپ Voip

امنیت در همه زمینه ها بسیار مهم است، به ویژه هنگامی که شما در حال استفاده و جایگزین قدیمی ترین، بزرگترین ، انعطاف پذیر ترین و در دسترس ترین شبکه ارتباطاتی هستید. در حالی که هیچ اقدام امنیتی به طور کامل حملات علیه VoIP را حذف نخواهد کرد، یک رویکرد لایه ای امنیتی می تواند احتمال حمله موفقیت آمیز را به طور معناداری کاهش دهد.

متشرکان و ارائه دهندگان سرویس VoIP شرکت ها در معرض بسیاری از حملات مبتنی بر جعل هویت فریاد یا “phreakers” هستند که علیه تلفن های سنتی و خدمات تلفن همراه صورت می پذیرد . که از اهداف اصلی آن می توان به سرقت هویت و اطلاعات اشاره کرد.

حملات بسیاری بر روی نقطه پایانی یا همان هسته مرکزی VoIP متمرکز می باشد. سیستم عامل ها، پروتکل های اینترنت، برنامه های کاربردی و رابط های مدیریتی تلفن های سخت افزاری VoIP و رایانه های مبتنی بر تلفن های نرم افزاری، به دسترسی غیر مجاز، ویروس ها و کرم ها و حملات انکار سرویس (DoS) آسیب پذیر هستند که از پروتکل های رایج اینترنت و پروتکل های VoIP بهره می گیرند.

با ما در بخش دوم روش محافظت از شبکه ویپ Voip همراه باشید

منبع : networkworld

بازگشت به لیست

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید