آموزش شبکه و سیسکو

سیپ ترانک SIP Trunk چیست؟

آداپتور تلفن آنالوگ ATA 187 سیسکو,ATA 187 سیسکوآداپتور تلفن آنالوگ سیسکو ATA 187,آداپتور،مبدل سیسکو,تلفن و گوشی voip,قیمت آداپتور تلفن آنالوگ ATA 187

سیپ ترانک SIP Trunk چیست؟

سیپ ترانک SIP Trunk

سیپ ترانک پروتکل کلی برای برقراری ارتباط تجهیزات ویپ (سوئیچ) با یکدیگر می باشند .

استفاده هایی که از این پروتکل می شود می توان به ارتباط دو سوئیچ ویپ استفاده شده از پروتکل SIP ، استفاده در شرکت های خدمات دهی که امکان واگذاری خطوط مخابراتی را ایجاد می کند.

مزیت های استفاده از SIP  ترانک

  • هزینه کمتر به جهت استفاده نکردن از گیتوی و یا کارت E1
  • امکان فراهم آمدن بر روی کابل مسی و فیبر نوری
  • کاهش هزینه تماس های خروجی نسبت به اپراتور مخابراتی
  • کیفیت صدا و تصویر بسیار بالاتر
  • امکان جابجایی
  • برقراری تماس های تصویری راه دور یا ویدیو کنفرانس با کاربران ویپ
  • مدیریت و کنترل ترافیک صوتی
سیپ ترانک SIP Trunk چیست؟

سیپ ترانک SIP Trunk چیست؟

در تصویر مشاهده می کنید فرایند درخواست، شروع، برقراری و پایان یک مکالمه که تحت استاندارد پروتکل sip شکل می گیرد.

ترانک sip یا همان سیپ ترانک هرچند می تواند روی بستر اینترنت و شبکه به صورت مستقیم در اختیار مشترک قرار گیرد، اما پلت فرم مخابرات به این گونه می باشد که بر اساس قوانین موجود و ارتقای امنیت تماس این امکان را با مودم های مربوطه در اختیار مشترکین قرار می دهد.

ترانک sip روی یک ارتباط با ظرفیت بالا میان سوئیچ مخابراتی و مرکز تلفن مشترک برقرار می کند که با این قابلیت، امکان برقراری تماس همزمان تا ۳۰ تماس با خطوط شهری میسر می شود، البته روی یک سرشماره ممکن است بیش از یک ترانک sip در اختیار مشترک قرار گیرد تا بتواند با یک سر شماره بیش از ۳۰ تماس همزمان را برقرار نماید.

ترانک sip روی سانترال های پاناسونیک سری TDE، NS مانند مرکز تلفن های TDE100 و NS500 و روی کلیه سرور های voip استاندارد مانند نرم افزار استریسک، الستیکس، ۳CX و IPPBX های استاندارد مانند Grandstream و Yeastar و Zycoo و غیره قابل پیکربندی می باشد. منبع:سیپ ترانک

بازگشت به لیست

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید