آموزش شبکه و سیسکو

آی پی فون چیست؟

آی پی فون 8865

آی پی فون یا تلفن های مبتنی برشبکه که با IP آدرس ها کار می کنند ، این تلفن های IP ،صوت و تصویر را مبتنی بر فناوری ویپ در جهت ارتباطات تماس های تلفنی بر بستر شبکه برقرار می کنند .

آی پی فون چیست؟

 

در تلفن های تحت شبکه از پروتکل های همچون SIP و SCCP جهت کنترل استفاده میشود
محصولات آی پی فون IP PHONE از برند های آی پی فون سیسکو، آی پی فون یلینک، آی پی فون لینکسیس وآی پی فون پلنت در فروشگاه کام کالا ارائه شده است.

با رشد روز افزون بستر های ارتباطی و با جهانی شدن استاندارد Internet Protocol امروزه سیستم های مخابراتی و ارتباطاتی در سراسر دنیا با وجود فواصل گسترده به سازگاری کاملی دست پیدا کرده اند. در مخابرات جدید و با IP-Based بودن همه سیستم های ارتباطی این امکان وجود دارد که Application های مختلف در سراسر دنیا تنها با پیروی از استاندارد IP می توانند به سادگی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

در دنیای مخابرات IP، این امکان وجود دارد که از بسترهای ارتباطی به طور هم زمان برای انتقال Voice ،Video و داده ها وجود دارد و در واقع در دنیای مخابرات جدید دیگر تفاوتی در انتقال application های مختلف وجود ندارد و تنها IP–Based بودن این سیستم ها اهمیت دارد. از مهمترین این تکنولوژی ها سیستم های IP Phone می باشد. به واقع کاربران با تهیه ای پی فون این امکان را دارند که تنها با دسترسی به بستر اینترنت و داشتن IP اختصاصی تصویر و صدا را به سادگی بر روی این بستر منتقل کنند.

این سیستم ها از نظر سخت افزاری و نرم افزاری سیستمی جامع و کامل برای امنیت و نظارت در نظر گرفته می شود و قابلیت اتصال به اینترنت یا تلفن برای ارسال و دریافت تصاویر و نظارت بر مجموعه از هر نقطه را دارد.

منبع : کام کالا

بازگشت به لیست

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید